Teknoloji, İnovasyon ve Girişimciliğin Merkezi Teknokent’ten Haberler

İTÜ ARI TEKNOKENT ÜNLÜ OTOMOBİL TASARIMCISI ERBAKAN MALKOÇ’U KONUK ETTİ

15 Ağustos 2016 - Teknoloji, İnovasyon ve Girişimciliğin Merkezi Teknokent’ten

 

İTÜ ARI Teknokent’in erken kuluçka merkezi İTÜ Çekirdek’in, OIB desteği ile açtığı otomotiv kategorisi kapsamında düzenlenen Pit Stop buluşmalarının bu haftaki konuğu Erbakan Malkoç oldu. “Dünyanın teknolojiyi en iyi kullanan otomobil tasarım firması” ünvanlı Dizayn VIP’ın kurucusu ve Genel Müdürü Malkoç, bu sene İTÜ Çekirdek’in final sahnesi olan Big Bang’de sahneye çıkacak ekiplerle bir araya geldi.

Dünyanın en iyi otomobil tasarımcılarından biri olarak gösterilen Malkoç, “marka değeri yaratmadan sadece üretim hiçbir işe yaramaz” sözleri ile marka değeri yaratmanın öneminden bahsetti ve yerli malı marka olabilmenin ülkeye kattığı değerin üzerinde durdu. Mercedes'in van tipi araçlarda dönüşüm yapabilecek tek yetkili “vanpartner”ı Dizayn VIP’nin üretim sürecini anlatan Malkoç, araç tasarımında fark yaratmanın bugün ancak teknolojiyi kullanmakla olabileceğini aktardı. Katılımcı girişimlerin projelerini dinleyen Malkoç, prototip kalıp, yanmayan polimer gibi projelerle de yakından ilgilendi. Pek çok tavsiyede bulunan Malkoç, girişimciler için hedefi şu sözlerle özetledi: “Önünüzdeki teknolojilerden feyz alarak, daha iyisini yapmaya çalışın. Değiştirin ve daha iyiye dönüştürün.”

Geçtiğimiz sene İTÜ Çekirdek Otomotiv kategorisinde Big Bang sahnesine çıkan 5 girişimci şirket, OIB tarafından 250 bin TL’lik nakit ödülü paylaşmıştı. Bu sene Otomotiv kategorisinde ödül için yarışmak isteyen ekiplerin 27 Eylül tarihine kadar başvuruda bulunmaları gerekiyor. Başvurular hakkında bilgi http://www.itucekirdek.com/tr/basvuru-surec/otomotiv-kategorisi-basvuru adresinden alınabiliyor.