İTÜ MAGNET

İTÜ ARI Teknokent / Ekosistem / İTÜ MAGNET

İTÜ MAGNET

İTÜ MAGNET, fikrini ürüne dönüştürebilmiş ileri aşama girişimcilerin ve startup’ların büyüme süreçlerinde onlara fayda sağlayacak hizmetleri ve sinerjik ortamı sunmaktadır.

 

 

 

İTÜ ARI Teknokent tarafından 2017 yılında kurulan İTÜ MAGNET, 2000 m2 alanda 280 kişiye kadar hizmet edebilecek kapasitede tasarlanmış olup, prototipleme  laboratuvarı, ortak etkinlik sahnesi (Manyetik Alan), toplamda 10 adet seminer salonu ve toplantı odası, self-servis insansız marketi ve 4 mevsim bahçesiyle 7/24 sınırsız hizmet vermektedir.

 

İTÜ MAGNET;

·         Türkiye girişimcilik ekosisteminde başlangıç yatırımını almış veya ürettiği gelir ile emsal kaynak yaratabilen, büyüme aşamasına geçmek veya daha da büyümek için VC seviyesinde yatırım almak üzere desteğe ihtiyaç duyan girişimci firmaların merkezi,

·         Kurumsal firmaların seçmece girişimcilerle buluşup işbirliği geliştirdikleri, kendi start-up programlarını yürütebildikleri merkez,

·         İstanbul’da büyümek isteyen yabancı start-up’ların "soft-landing" merkezi olma hedefleriyle Türkiye’nin ilk “İleri Aşama Girişimcilik Merkezi” olarak konumlandırılmaktadır.

 

İTÜ MAGNET 3 farklı hedef kitleye hitap etmektedir:

 

1. Girişimci Firmalar: 

 • Teknolojik ürünü hazır olan ve bu ürününü en azından bir müşteriye satabilmiş
 • Ürün henüz gelişim aşamasında olsa bile gelir modeli, hedef kitle, satış kanalları gibi konularda stratejileri belli olan
 • Ölçeklenebilirlik, çok sayıda müşteri edinme ve büyüme konularında gelişime açık tüm start-uplar

 

2. Girişimciler: 

 • Teknoloji odaklı bir girişim projesi üzerinde çalışan
 • Henüz şirketleşmemiş, şirketleşme yolunda ilerleyen
 • Kısa süre içerisinde ürününü pazara sunabilecek girişimciler

 

3. Katılımcılar: Girişimciliğin çekim merkezinde olmak isteyen,

 • Yatırımcılar 
 • Risk sermayesi şirketleri
 • Melek yatırımcı ağları
 • Özel hızlandırma ve kuluçka programları
 • Yazılım, tasarım, hukuk gibi

girişimcilere faydalı olabilecek uzmanlıkları olan kişiler, gruplar, şirketler de İTÜ MAGNET'te yer alabilir.

 

İTÜ MAGNET, startup’ların ve girişimcilerin ihtiyaç duyacağı uzmanları ve yatırımcıları tek merkezde buluşturarak ekosistem oyuncularını bir araya getiren, ortaya çıkan sinerji ile iş birliklerine imkan tanıyan ve Türkiye’den dünyaya açılacak yeni teknolojilerin gelişimine katkıda bulunan “girişimcilik ekosisteminin çekim merkezi”dir.

 

İTÜ MAGNET, İstanbul’daki iş dünyasının ve Teknokent içerisindeki teknoloji şirketlerinin merkezindeki konumu, İTÜ’nün köklü geçmişinden gelen bilgi birikimi, laboratuvar imkanları, konforlu çalışma ortamı ve sunduğu pek çok yenilikçi hizmet ile fiziksel bir ortak çalışma alanından fazlasını sunmaktadır.

 

Ayrıca, 212 VC500 StartupsACT ve Revo gibi VC'lerin paydaşlığıyla ve yakın gelecekte eklenecek büyük danışmanlık firmalarının paydaşlığı ile büyüyen ve büyümeye devam edecek girişimci ve start-upların büyüme odaklı ve birbiriyle dayanışma kültürüne sahip olmasını hedeflemektedir.

 

İTÜ MAGNET'in ev sahipliği yaptığı "Robin Chase ile Ulaşımda Akıllı ve İnovatif iş Modelleri Konferansı" videosuna göz atmak isterseniz:

 

 

WEB SİTESİNE GİT