Basında İTÜ Çekirdek

3M’DEN İTÜ ÇEKİRDEK GİRİŞİMCİLERİNE DESTEK

10 Nisan 2018 - Basında İTÜ Çekirdek

 

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin (İTÜ) teknoloji geliştirme bölgesi İTÜ ARI Teknokent kurumsal paydaşlarına bir yenisini daha ekledi. İTÜ ARI Teknokent, Türkiye’de 30. yılını kutlayan 3M ile işbirliğine imza attı.

 

Türkiye’nin girişimcilik ve inovasyon üssü İTÜ ARI Teknokent, Türkiye’de 30. yılını kutlayan ve dünya çapında geliştirdiği ürün ve yenilikleri ile hayatı daha kolay hale getiren 3M’le iş birliği protokolü imzaladı. Yapılan iş birliği kapsamında 3M, İTÜ ARI Teknokent’in erken aşama kuluçka merkezi İTÜ Çekirdek’ten çıkan teknolojik girişimlerini destekleyecek. Bu destek kapsamında 3M ayrıca proje liderleriyle, global Ar-Ge departmanının üst düzey yetkililerini bir araya getirecek.

3M desteğiyle İTÜ Çekirdek girişimcisi olmak isteyenler için ise başvurular devam ediyor. Teknolojiye dayalı ürün ve hizmete dönüşebilir, hayata dokunan ve günlük yaşamı kolaylaştıran girişimi olan her yaştan girişimci, İTÜ Çekirdek’te yerini almak için www.itucekirdek.com internet sitesi üzerinden başvurusunu gerçekleştirebiliyor.

 

İTÜ Çekirdek Hakkında

Avrupa’nın en iyi 2’inci, dünyanın ise en iyi 3’üncü kuluçka merkezi olan İTÜ Çekirdek Erken Aşama Kuluçka Merkezi, 2011 yılından beri toplam 1.150 girişime ve 3.450 girişimciye destek verdi. 50 milyon TL’yi aşkın yatırım alan girişimlerin toplam değerlemesi 415 milyon TL’yi aştı. Sadece altı yılda yüzlerce girişimin aldığı desteklerle başarılı olmasını ve şirketleşmesini sağlayan İTÜ Çekirdek, 500’den fazla kişiye istihdam yarattı. Her yıl binlerce girişimin başvurduğu İTÜ Çekirdek, sürekli artan paydaş sayısı ile girişimcilik ekosistemine değer katmaya devam ediyor.

 

05.04.2018