Basında İTÜ Çekirdek

YERLİ FINTECH AKILLI BES'TEN YENİ ÖZELLİK: BES ASİSTAN

06 Ağustos 2018 - Basında İTÜ Çekirdek

Bireysel emeklilik konusuna odaklanan İTÜ Çekirdek girişimi BES Asistan, ilk olarak geçtiğimiz yıl düzenlenen Webrazzi Fintech 2017 konferansında karşımıza çıkmıştı. Kullanıcılarının emeklilik planlarını çok daha kolay bir şekilde yönetmelerini sağlayan AkıllıBES, yeni özelliği olan BES Asistanı kullanıma sundu.

Oyun oynayarak hediye kazanma imkanı

AkıllıBES’in oyun platformu olarak hizmet verecek olan BES Asistan, oyun oynayarak ve test çözerek hediyeler kazanabileceğiniz bir özellik. Bunlara ek olarak herkesin istediği kişilerle veya herkesle emeklilik planlarını paylaşabildiği sosyal paylaşım platformu da olacak olan BES Asistan, paylaşılan emeklilik planlarını takip edebilme ve başkalarının yaptığı fon dağılım değişiklik haklarını görebilmenize de olanak tanıyor.

Tüm emeklilik şirketlerinden istediğiniz planı oluşturmanıza imkan tanıyan BES Asistan, planları karşılaştırmanıza da olanak sağlıyor. BES Asistan sayesinde kendinizin ve sizinle paylaşılan emeklilik planlarını birbirleriyle ve piyasa verileri ile çok hızlı karşılaştırma yapma imkanına sahip oluyorsunuz.

Özel simülasyon ve hesaplama makinesi sayesinde geriye dönük her türlü analizleri yapmak ve tüm senaryoları test etmek de mümkün. Kullanıcı deneyimine önem veren ve BES’i keyifli hale getirmek için çalışan AkıllıBES, eğlenirken bir yandan da finansal okur yazarlığa katkıda bulunmayı hedefliyor.

 

WEBRAZZI 03.08.2018