Teknoloji, İnovasyon ve Girişimciliğin Merkezi Teknokent’ten Haberler

Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen Teknoloji Şirketleri Yine İTÜ ARI Teknokent’ten!

11 Kasım 2015 - Teknoloji, İnovasyon ve Girişimciliğin Merkezi Teknokent’ten

Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen Teknoloji Şirketleri Yine İTÜ ARI Teknokent’ten!
 
Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerini son beş yıl içerisindeki gelirlerine ve faaliyetlerine göre belirleyen Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye Programı’nın 2015 yılı sonuçları açıklandı. Programın birincisi Türkiye’nin lider teknokentlerinden İTÜ ARI Teknokent'ten Cardtek şirketi Cardtek Payment Processing Services oldu. 

Teknoloji firmalarının Ar-Ge'ye dayalı ve sürdürülebilir büyümelerini desteklemeyi amaçlayan İTÜ ARI Teknokent bünyesinde bulunan bazı diğer firmalar da Deloitte Fast 50 listesine girerek önemli bir başarıya imza attılar. 

İlk 50’de 9 İTÜ ARI Teknokent firması

Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye 2015 listesinde yer alan firmalar 4 yılda ortalama yüzde 396 büyüme kaydettiler. Bu yıl birinciliği elde eden Cardtek Payment Processing Services ise 4 yılda sağladığı yüzde 5515’lik büyüme ile rekor niteliğinde bir başarıya imza attı. Cardtek Grup ayrıca, Cardtek Hardware Solutions ile 8. sırada yer alarak ilk 10’da 2 firma ile temsil edilmiş oldu.

Deloitte Teknoloji Fast50 özel kategori ödüllerinden “Big Star” ise İTÜ ARI Teknokent'te yer alan bir diğer firma, Innova oldu. Bir önceki mali yıla göre 50 Milyon Euro’dan fazla gelir elde etmiş büyük firmalara verilen Big Star ödülüne layık görülen Innova, kurulduğu yıl olan 1999’dan bu yana 1000’den fazla çalışana istihdam sağlıyor.

İTÜ ARI Teknokent bünyesinde faaliyet gösteren ve ilk 50’de yer alan diğer lider firmalar ise alfabetik sırayla şu şekilde: Sigortacılık çözümleri sunan Agito, iş çözümleri üzerine yazılım geliştiren Formalis, Görüntü işleme ve belge arşivleme üzerine çalışan Kod-A, Medya içerik ve tasarım alanında faaliyet gösteren PixelPlus, Bankacılık üzerine gelişmiş yazılım ve sistemler üreten Softtech ve Borsa verileri ile finansal işlemler için yazılım çözümleri geliştiren Tradesoft. Listede ayrıca İTÜ ARI Teknokent’in tüm firmalara açık olan uluslararası hızlandırma programı İTÜ GATE’de yer almış olan firmalar da listeye girerek dikkat çekici bir başarı gösterdiler. 2015 yılında bu program ile Amerika’da iş geliştirme faaliyetlerinde bulunan Bilgera ve Softtech firmaları ilk 50’ye girmeyi başardı.