Teknoloji, İnovasyon ve Girişimciliğin Merkezi Teknokent’ten Haberler

İTÜ ARI Teknokent COVID-19 Kapsamında Alınan Önlemler

31 Ağustos 2020 - Teknoloji, İnovasyon ve Girişimciliğin Merkezi Teknokent’ten

İTÜ ARI Teknokent Yönetimi olarak ülkemizde ilk Covid-19 vakalarının görülmeye başladığı günden bugüne, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın belirttiği tüm önlemlere uyarak firmalarımızın ve personellerimiz sağlığı için titizlikle çalışmalarımızı yürütmekteyiz. 

Önlem çalışmalarımızla ilgili Mart 2020 itibarıyla;

·         Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın desteği ile firmalarımız uzaktan çalışma konusunda teşvik edilerek, ziyaretçi kabullerinin de minimize edilmesi tavsiye edilmiştir.

·         Binalardaki temizlik çalışmaları rutine ek olacak şekilde, artırılmış kapasite ile yürütülmektedir.

·         Binalardaki temizlik çalışmaları artırılmış kapasite ile yürütülmektedir.

·         Binalara maskesiz çalışan ve ziyaretçi kabul edilmemektedir.

·         Ortak alanlara dezenfeksiyon cihazları yerleştirilmiştir.

·         Binalara girişlerde ateş ölçümleri yapılmaktadır.

·         Tüm bina klima santralleri %100 taze hava ile çalışmakta olup, gerekli filtrasyon özelliklerine sahiptir. Klima santral bakımları/kontrolleri düzenli olarak aylık periyodlar halinde yapılmakta olup, ayrıca virüslere karşı etkili dezenfektanlar ile filtreler ve serpantinler ilaçlanmaktadır.

·         Binalarda bulunan asansörler en fazla 1/3 kapasite ile çalışarak, asansör zeminlerine yönlendirici işaretlemeler yapılmıştır. Asansör bekleme alanlarına sosyal mesafeyi korumaya yönelik yönlendirici bantlar yerleştirilmiştir.

·         Bina ortak alan ve bina çevrelerine sosyal mesafeyi hatırlatıcı ikaz afişleri yerleştirilmiştir.

Mart 2020’den itibaren alınan tüm önlemlere dair daha detaylı bilgi için linke tıklayınız: https://www.ariteknokent.com.tr/tr/hakkinda/covid-onlemleri

İTÜ ARI Teknokent yönetiminde çıkan pozitif vakalar ile ilgili olarak:

·         Yukarıda belirtilen tüm önlemler ve daha fazlası İTÜ ARI Teknokent yönetim ofisinde de uygulanmıştır.

·         22.08.2020 tarihinde ilk personelimize, 24.08.2020 tarihinde ise iki personelimize daha Covid-19 teşhisi konulmasıyla, pozitif çıkan vakaların tedavisi ve karantina süreci, birinci derece temaslı personelin de karantina süreci başlatılmıştır.

·         Ek güvenlik amacıyla tüm şirket personelimiz -birinci derece temaslı olmasa bile- bir hafta süresince karantinaya alınarak evden çalışmışlardır.

·         Bir hafta boyunca ofis kapatılmış ve ofis dezenfekte edilmiştir.

·         28.08.2020 tarihinde tüm personelimize kan testi yaptırılmıştır. Test yaptıran tüm personelimiz negatif çıkmıştır.

İTÜ ARI Teknokent olarak, Mart 2020 tarihinden beri titizlikle yürüttüğümüz Covid-19 mücadelemizi personel sağlığını en ön planda tutarak sürdüreceğiz. Konu hakkında gelişme oldukça siz değerli kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz.

İTÜ ARI Teknokent Yönetimi