Teknoloji, İnovasyon ve Girişimciliğin Merkezi Teknokent’ten Haberler

Dünyanın En Sağlıklı Alkol Üreticisinin Satışları Bilgera’ya Emanet

13 Ağustos 2015 - Teknoloji, İnovasyon ve Girişimciliğin Merkezi Teknokent’ten

İTÜ ARI Teknokent’in girişimcileri yurtdışına taşıyarak uluslararası birer markaya dönüşmeleri adına desteklediği İTÜ GATE programıyla ABD’ye giden 8 firma Amerikalı yatırımcıların gözdesi oldu. İTÜ GATE programı kapsamında Ağustos başında ABD’ye giden ve ayağının tozuyla ilk satışını gerçekleştiren Boni’nin ardından, Bilgera da önemli bir anlaşmaya imza attı. Bilgera, gluten ya da sülfid gibi zararlı maddelerden arındırılmış dünyanın en sağlıklı alkol üreticisi Social Enjoyments’ın iş ortağı oldu.   

Özellikle hızlı tüketim ürünleri alanında sunduğu otomasyon platformu ile en etkin satış sürecinin sağlanmasına olanak tanıyan Bilgera, bu işbirliği sonucu Social Enjoyments'ı ABD’deki ilk müşterisi olarak da portföyüne ekledi. 

Bilgera sunduğu Repzone Platformu ile satış ve dağıtım organizasyonunun mobil platformlardan izlenmesine olanak tanıyor. Bu sayede saha operasyonlarına anında müdahale edilebiliyor. Bu da bütçe takibinden, raporlamaya firmanın satış sürecini en düşük maliyet ve en yüksek verim ile gerçekleştirmesine olanak tanıyor.

İTÜ GATE programı kapsamında Amerika’ya giden firmalar, 20 Ağustos’ta İTÜ ARI Teknokent’in kendi ofisinin de olduğu Chicago 1871’de, 28 Ağustos’ta ise San Francisco RocketSpace kuluçka merkezinde Demo Day’e katılacak. Bu etkinliklerde daha fazla yatırımcı ile buluşarak uluslararası bir firma olmanın kapısını aralayacak. İTÜ GATE kapsamında 1871 kuluçka merkezine giden firmalardan Boni de geçtiğimiz günlerde görme engellilerin iç mekanlarda rahatça yönlerini bulmalarını sağlayan Loud Steps ürününün satışını gerçekleştirmişti. 

Bilgera hakkında daha fazla bilgi http://www.bilgera.com.tr/ adresinden alınabiliyor.