İTÜ MAGNET FAB | TRİDİ

İTÜ ARI Teknokent / Ekosistem / İTÜ MAGNET FAB | TRİDİ

İTÜ MAGNET FAB | TRİDİ

imftridi_logo-01.png

İnovasyon ve Tasarım Odağında Bir Dijital Üretim Merkezi

Dijital üretim hizmetleri alanında katma değer yaratmayı amaçlayan İTÜ MAGNET FAB, İstanbul Kalkınma Ajansı desteği kapsamında, İTÜ ARI Teknokent tarafından İTÜ MAGNET İleri Aşama Girişimcilik Merkezi içerisinde kurulmuştur.

İnovasyon ve keşif için teknik prototipleme platformu sunan İTÜ MAGNET FAB, sağladığı üretim / tasarım destekleri, makine / malzeme çeşitliliği ve verdiği eğitimler ile girişimcilerden endüstri firmalarına, öğrencilerden sanatçı ve tasarımcılara kadar uzanan geniş bir hedef kitleye hitap eder. İTÜ MAGNET FAB’da sunulan tüm hizmetler, tasarım, ekipman ve malzeme hakkında kapsamlı bilgi ve deneyime sahip bir ekip tarafından sağlanır.

 

2019 yılında kurulan İTÜ MAGNET FAB | TRİDİ’de bugüne kadar 8450 prototip, 225 silikon kalıp üretilmiş; 188 endüstriyel tasarım, 165 üç boyutlu tarama ve 135 elektronik proje gerçekleştirilmiştir.

Pandemi sürecinde İTÜ Magnet FAB | Tridi’de neler yapıldı?

30.000+ siperlik, 180+ entübasyon kabini, 1000+ dalgıç maskesi uyum aparatı, 16 UV dezenfeksiyon Ünitesi ile 500’den fazla hastaneye/kuruma ekipman dağıtımı yapılmıştır.

 

 

Tasarım ve Üretim

Uzman tasarım ekibi ve mühendisleriyle birlikte hayal ettiğiniz tasarımı ürünleştirebilir veya mevcut tasarımınızı 4 farklı 3D baskı teknolojisi, silikon kalıplama ve lazer kesim imkanlarını kullanarak hemen ürün haline getirebilirsiniz.

En yüksek 3D baskı teknolojilerinden MJF (Multi Jet Fusion), FDM (Fused Deposition Modeling), SLA (Stereolithography) ve ColorJet makineleri ve malzemeleri ile ilgili detaylı bilgi almak, sizin için en uygun çözümü öğrenmek için: https://itumagnet.com/itumagnetfab/

 

Eğitim ve Atölyeler

Tasarım, ürünleştirme ve İTÜ MAGNET FAB alanında sunulan prototipleme ve sayılı üretim teknolojileri konularında uzmanlar tarafından verilen eğitim ve atölye çalışmalarına katılıp hayallerinizi geliştirebilir ve ürüne dönüştürebilirsiniz.

 

Co-Making

Prototipleme ve ürün geliştirme süreçlerinde ihtiyaç duyulan çalışma alanı, atölye, ekipman, sarf bilgi ve komünite desteğini sağlamak üzere oluşturulan alanda ürünleriniz üzerinde kendiniz çalışırken gereken malzeme ve cihazları kullanabilir, ihtiyacınız olan teknik desteği uzmanlardan alabilirsiniz.

 

İTÜ MAGNET FAB | TRİDİ'de 2020'de Neler Yaşandı?

 

 

WEB SİTESİNE GİT