Ekosistem

İTÜ ARI Teknokent / Ekosistem / Ekosistem

Ekosistem

Ekosistemi tamamlayıcı programlar, yapılar…

 


Teknoloji, girişimcilik ve AR-GE temaları odağında bir ekosistemde, en küçükten en büyüğe kadar, olması gereken her tür destek mekanizmasını İTÜ ARI Teknokent kendi bünyesinde sunmaktadır. Bünyesinde büyük ve orta ölçekli teknoloji firmaları için uygun koşul ve hizmetler yer alırken, küçük ve mikro ölçekli şirketler için kuluçka merkezleri, akademisyen ve öğrenci firmaları için özel indirimli alanlar ve danışmanlıklar, fikirden projeye ve sanayiye giden yolda yeni adım atanlar içinse ön kuluçka merkezi ve hızlandırma hizmetleri sunmaktadır. Bu vesile ile İTÜ ARI Teknokent sadece fikri olan girişimciden, dev teknoloji lideri firmalara kadar geniş bir yelpazeyi bünyesinde barındırmakta, şirketlerin gelişimleri için yeni hizmet ve programlar geliştirmektedir.


Günümüzde “üniversite ve sanayi iş birliği ile teknolojinin çok daha hızlı geliştiği” kanıtlanmış bir gerçektir. Bu kapsamda, Türkiye’nin en köklü ve gerek akademik, gerek teknik yetenekleriyle öncü üniversitelerinden İTÜ’nün bilgi birikimini ve teknik imkanlarını İTÜ ARI Teknokent firmalarının hizmetine sunmak, İTÜ ARI Teknokent Yönetimi’nin diğer bir destek konusunu oluşturuyor. Bu iş birliği İTÜ ARI Teknokent ile İTÜNOVA Teknoloji Transfer Ofisi’nin sinerjisi ile sağlanıyor.

 

WEB SİTESİNE GİT

​İTÜ ARI Teknokent bünyesinde faaliyet gösteren İTÜ Çekirdek, teknoloji tabanlı bir fikri veya projesi olan girişimcilere “ön-kuluçka merkezi” ile çalışma ve laboratuvar imkanlarını sunuyor. İTÜ Çekirdek, “hızlandırıcı program” ile eğitim, danışmanlık ve mentorluk hizmetleri temin ederken, “yarışma” ile başarılı girişimcilere ofis ve çekirdek sermaye sağlıyor. “Kuluçka merkezi” ile de, başarılı girişimcilere bedelsiz teknokent ofisi ve ortak kullanım alanları sunuyor. İTÜ ARI Teknokent, İTÜ Çekirdek ile, Türkiye’de erken aşama girişimcilik alanında önemli bir boşluğu dolduruyor.
 

WEB SİTESİNE GİT

 

Öncelikli olarak İTÜ ARI Teknokent girişimci firmaları arasında yer alan, ürünü pazara çıkmaya hazır olan firmalar için, İTÜ ARI Teknokent bünyesinde, iş modeli geliştirme programını ve global ağlara erişim hizmetlerini bir paket halinde sunan bir program geliştirildi. Bu program kapsamında, yoğun bir iş modeli kurgulama ve geliştirme eğitimi alan seçilmiş firmalar, toplamda 1 ay süre ile Chicago ve San Francisco’da satış kanalları, kurumlar ve yatırımcılar ile buluşturulmak üzere ABD’ye götürülüyor, tüm sürecin masrafları İTÜ ARI Teknokent tarafından karşılanıyor.
 

WEB SİTESİNE GİT

Teknokent’in sağladığı faydaları öğrenmek için tıklayın. Teknokent’in sağladığı avantajları öğrenmek için tıklayın.