Tüm Teknokentli Firmaları Görüntülemek İçin Tıklayın.

MİKRO YAZILIM

MİKRO YAZILIM HAKKINDA
“İTÜ ARI Teknokent bünyesindeki 276 Ar-Ge firması ve toplamda 7.000 personel ile faaliyetlerini sürdürmektedir.”

HAKKIMIZDA

Mikro Yazılım Başarı Karnesi

- 2016 Bilişim 500 Araştırması’na göre “Türkiye Merkezli Üretici ERP Yazılımı  Kategori 1.’si”

Business Life Dergisi Araştırması “Türkiye’nin En Beğenilen 2. Bilişim Şirketi”

- Tüm Türkiye’de 300 İş Ortağı

Farklı sektörlerden 100 bin “mutlu” müşteri

Her 10 müşteriden 9’u Mikro Yazılım Kullanmaktan mutlu. Her 10 mutlu müşteriden 9’u Mikro Yazılım’ı başka firmalara tavsiye ediyor.

- e-Devlet uyumlu e-Mikro Hizmetleri ile en büyük 5 Özel Entegratör’den birisi.

Biz Kimiz?

Türkiye’nin ilk ve öncü kurumsal-ticari iş yazılımları üreticilerinden biri olarak 1988 yılında kurulmuş olan Mikro Yazılım, şirketlerin, işlerini en üst düzeyde yönetecek ve verimli büyümelerini sağlayacak nitelikte yazılımlar geliştirir. Geliştirilen kapsamlı ve fonksiyonel bu yazılımlar, şirket varlıklarının en iyi şekilde yönetilmesine yardımcı olmayı hedefler. Mikro Yazılım'da üretilen yazılımlar bugüne kadar; otomotivden dağıtıma, inşaattan üretim ve perakendeye kadar her sektördeki iş yapış biçimlerini önemli ölçüde değiştirmiştir. Yaklaşık 30 yılda elde ettiği tecrübe sayesinde bugün Mikro Yazılım, geniş bayi ağını da kapsayan toplam 300’den fazla iş ortağına sahip büyük bir ekosistemdir. Türkiye’nin her noktasında, müşterilerine kesintisiz destek veren Mikro Yazılım, ürün ve hizmetlerini Türkiye’de ve Türkiye sınırlarının ötesinde toplam 100 bine yakın işletmeyle buluşturmayı başarmıştır. Üstelik Mikro Yazılım Yazılım'ın bilgi birikimi, mühendislik çözümleri ve dinamik yapısı, müşteri odaklı yaklaşımı ile birleşerek, müşteri memnuniyetini %96 gibi önemli bir orana ulaştırmıştır.

Kilometre Taşlarımız

2017-Yeni Yatırım… Türkiye’nin en büyük girişim sermayesi şirketi Turkven ve Earlybird Venture Capital, Mikro Yazılım’ın yatırımcısı oldu.

2017-100.000’den Fazla ‘Mutlu’ Müşteri Kurulduğu günden bu yana her sektörden pek çok işletmeyle dirsek temasını sürdüren Mikro Yazılım için, 100 binden fazla müşterisinin mutlak memnuniyetini sağlamak ve onların yıllardır güvendiği iş ortağı olmak büyük bir gurur kaynağı...

2013- E-Fatura ‘Özel Entegratör’ü Mikro Yazılım, e-devlet uygulamalarının hız kazandığı 2013 yılında, GİB tarafından verilen ‘e-fatura özel entegratörü’ unvanını almayı başardı. Bu sayede Mikro Yazılım, sektörde e-devlet uygulamalarını kendi altyapısı üzerinden sağlama yetkisine sahip sayılı firmalar arasına girdi.

2009- Yurtdışında İlk Proje Mikro Yazılım 2009 yılında ilk kez Türkiye dışında bir pazara açılarak, ürün ve çözümlerini Azerbaycan’a taşıdı. Bu tarihten itibaren yurtdışı projelerinin sayısı hızla arttı.

2000- Yeniden Yapılanan Satış Ağı 2000 yılında Mikro Yazılım, satış ve destek süreçlerini yürüten geniş iş ortakları ağını yeniden yapılandırdı. Bu tarihten itibaren Mikro Yazılım ağı, bu güçlü ekosistemi daha ileriye taşıyacak bir nitelik kazandı.

1988- Mikro Yazılım’ın Doğuşu Mikro Yazılım Yazılım, Türkiye’nin en köklü yazılım üreticilerinden biri olarak 1988 yılında %100 yerli sermaye ile kuruldu.

 

30’dan Fazla Sektöre, 50 Farklı Çözüm

Her ölçekteki işletme için kurumsal ve ticari yazılımlar sağlayan Mikro Yazılım, büyük ve orta ölçekli işletmeler için Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) çözümlerinin yanı sıra; perakende, küçük ve orta ölçekteki işletmeler için, onların ticari yönetimlerini ve muhasebesel ihtiyaçlarını karşılayan kurumsal yazılımlar geliştirir. Mikro Yazılım, gelişme süreci içinde; yüksek nitelikli yönetim bilgi sistemleri, perakende satış yönetim sistemleri ve e-devlet uygulamaları (e-fatura, e-defter, e-arşiv) alanlarında ürettiği markalar ile sektörün öncü yazılım şirketleri arasında yer almıştır.

Mikro Yazılım Çözümleri 3 Ana Grup Altında Birleşir

1. Küçük işletmeler için kolay ticari yazılımlar,
2. KOBİ’lere özel ERP, finansal yönetim ve perakende çözümleri
3. Büyük kurumlara özel ERP, üretim takip, finansal yönetim ve perakende çözümleri

Mikro Yazılım’ın sunduğu çözümler genel anlamda; mevzuatı yakından takip etmeleri, modüler ve geliştirilebilir bir yapıda olmaları ve kolay kullanım özellikleriyle bilinir.

e-Devlet Uyumlu e-Mikro Çözümleri

“Mikro Yazılım, Türkiye’nin en büyük 2. E-fatura Entegratörü Şirketi.”

- e-fatura

e-arşiv

e-defter

- e-bordro

e-mutabakat

- Mikro KEP

Mikro Yazılım müşterileri, www.emikro.com.tr web sitesi üzerinden Mikro Yazılım’ın e-Devlet uyumlu hizmetlerinden yararlanabilirler. Mikro Yazılım, bu alanda müşterilerine uygun maliyetli, farklı bir deneyim sunmaktadır. Mikro Yazılım kullanıcıları, tüm hizmetlerden ortak para birimi My E-Kontör kullanarak yararlanabilmektedirler. e-Mikro hizmetleri, Mikro Yazılım kullanıcılarını pek çok operasyonel ve legal maliyetten tasarruf ettirdiği gibi, işlemlerini en hızlı ve güvenli şekilde gerçekleştirmelerini sağlar.

Neden Mikro Yazılım?

“Mikro Yazılım: Büyümek isteyen her şirkete lazım.”

1.    Büyümek isteyen her şirkete lazımız biz. Müşterilerimize sadece yazılım satmaz; yeri geldiğinde onlara bir iş ortağı, yeri geldiğinde bir danışman, ihtiyaç duydukları anda ise bir dost olmayı biliriz. Müşterilerimizi büyütecek somut projeleri geliştirmeye önem veririz.

2.    Yaklaşık 30 yıllık bir deneyime ve birikime sahip olsak da, ilk günkü heyecanımızı hiç yitirmedik. İşini profesyonelce yapan amatör ruhlu çalışanlarız hepimiz.

3.    Sektörün gerçeklerini biliriz bilmesine de, bu gerçekçiliğin ne ideallerimizi ne de hayallerimizi öldürmesine izin veririz.

4.    Faklı sektörlerdeki 100 bini aşan müşteri portföyümüze, ülke çapında sayıları 300’ü aşan iş ortağımıza rağmen, hiçbir zaman “biz olduk” demedik, demeyiz. Onu, bunu, şunu değil; kendimizi aşmak için, başarı çıtamızı her gün biraz daha yükseğe taşımak için mücadele veririz.

5.    Kısa vadede kar etmenin, orantısız bir hızla büyümenin peşinde değiliz. Çalışanlarımızla, iş ortaklarımızla, müşterilerimizle birlikte büyümenin gücüne inanır, bunun için emek veririz.

6.    Dürüstlüğe ve samimiyete olan inancımız hiç değişmese bile, en çabuk biz değişiriz yine de. Hem değişimin en hızlı olduğu yazılım sektörünü hem de müşterilerimizin sektörlerini anı anına takip eder, kendimizi her gün günceller, hep dinamik hep genç kalırız.

7.    Her 10 kullanıcımızdan 9’u hizmet ve ürünlerimizden memnun olduğu için, dostlarına bizi tavsiye ettikleri için mutlu oluruz elbet; ama, bununla yetinmeyiz. Bizden memnun kalmayan bir kişi bile olsa, nedenini bulup onu da mutlu etmenin yollarını ararız.

8.    Birer yazılımcı olarak, elbette ki verilerin kesinliğine ve bilimsel yöntemlerin gücüne güveniriz. Müşterilerimiz için hayata geçirdiğimiz her projede araştırmalardan, rasyonel verilerin ve bilimsel yöntemlerin nimetlerinden sonuna kadar yararlarınız.