Tüm Teknokentli Firmaları Görüntülemek İçin Tıklayın.

Artificial Intelligence for Smart Business

BUNSAR BİLİŞİM
BUNSAR BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ SANAYİ ve TİCARET A.Ş.
T: 0 (850) 885 00 86
“İTÜ ARI Teknokent bünyesindeki 276 Ar-Ge firması ve toplamda 7.000 personel ile faaliyetlerini sürdürmektedir.”

Hakkımızda

Bunsar görüntü işleme ve makine öğrenimi alanlarında Ar-Ge faaliyetleri yürüten ve perakende sektörüne yönelik teknolojik ürünler geliştiren 2012'de İTÜ Teknokent'te kurulmuş bir firmadır.
Firmanın hazır giyim tüketicilerine mağazada ilgilerini çeken ürünleri kabine girmeden üzerlerinde görüp deneme imkanı sunan artırılmış gerçeklik teknolojisi "EasyMix3D" 2012'de düzenlenen ARI Çekirdek yarışmasında akademi özel ödülünü almış; bu alanda dünya çapında geliştirilmiş iki çözümden biri olmuştur.
Firmanın bir sonraki projesinde geliştirdiği "gerçek zamanlı cinsiyet ve yaş algılama" çözümü, Vodafone tarafından kadına karşı şiddeti engellemek amacıyla geliştirilen bir sosyal sorumluluk projesinde kullanılmış ve Cannes'de en inovatif sosyal sorumluluk projesi ödülünü almıştır.
Firmanın hazır giyim sektörü için geliştirmiş olduğu bir diğer ürün, "EasyMix360 sanal gardırop" başarıyla ticarileşmiş ve Almanya menşeili bir çözümle birlikte üretilmiş ilk sanal gardırop çözümlerinden biri olmuştur.
2015-2016 TEYDEB 1507 programı kapsamında desteklenen "GÖRSEL BENZERLİK BAZLI ÜRÜN ARAMA VE ÖNERİ MOTORU" projesinde hazır giyim tüketicilerinin beğendikleri bir ürünü fotoğrafı ile aratarak bulması ve o ürüne benzer ürün önerilerini otomatik alabilmesini sağlayan bir platform geliştirmiştir.
Proje Boyner Holding bünyesindeki HOPİ uygulamasında başarı ile ticarileşmiş, Microsoft'un global ürün kataloğuna Türkiye'den giren az sayıda çözümden biri olmuştur.
Bunsar geliştirmiş olduğu teknik alt yapıyı "bulut mimariye" taşıyan ilk firma olmuş; Microsoft tarafından Türkiye'nin en iyi bulut tabanlı yazılım şirketi seçilmiştir.