Tüm Teknokentli Firmaları Görüntülemek İçin Tıklayın.

ARGELA

Argela, 5G ve 5G’yi etkinleştiren teknolojiler başta olmak üzere, gelecek nesil telekomünikasyon teknolojileri konusunda bir araştırma, geliştirme ve inovasyon merkezi olarak faaliyet göstermektedir

ARGELA
İTÜ Ayazaga Kampüsü, Koru Yolu, Teknokent ARI 3 Binasi Kat:6 34469 Maslak Sariyer Istanbul / Turkey
T: +90 (212) 707 50 00
E: contact@argela.com.tr
“İTÜ ARI Teknokent bünyesindeki 276 Ar-Ge firması ve toplamda 7.000 personel ile faaliyetlerini sürdürmektedir.”

HAKKIMIZDA

Argela gelecek nesil telekomünikasyon teknolojileri için araştırma, geliştirme ve inovasyon faaliyetleri yürütmekte, 5G ve 5G’yi etkinleştiren teknolojiler konusunda fikri mülkiyet geliştirmektedir.

Argela, geliştirdiği çözüm ve ürünleri ile Türkiye ve küresel pazarda telekom operatörleri ile kamu ve savunma sanayii kuruluşlarına hizmet vermektedir.

Argela, 5G ve 5G’yi etkinleştiren teknolojiler başta olmak üzere, gelecek nesil telekomünikasyon teknolojileri konusunda Amerika Birleşik Devletleri’nde başvurduğu patentler ve geliştirdiği fikri mülkiyetlerle hem Türkiye’de hem de dünyada gelecek nesil telekomünikasyon teknolojileri konusunda katma değer yaratmaktadır.

Argela, yurt içinde savunma sanayii kuruluşları ile işbirliği içinde stratejik projeler geliştirmektedir. Şirket, savunma sanayi ile 2013’te imzalanan Dördüncü Nesil Haberleşme Sistemi Geliştirme (ULAK) Projesi dışında, 2015 yılında imzalanan MİLAT Projesi kapsamında kamu güvenliği ağları için yazılım tanımlı ağlar projelerini gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda diğer kamu kurumları ve savunma sanayii kuruluşları ile savunma sanayisine yönelik çeşitli projeler konusunda çalışmalarını sürdürmektedir.

Argela’nın çözüm portföyünde programlanabilir radyo erişim ağları, yazılım tanımlı ağlar, 4.5G makro baz istasyonları, ağ performans izleme, abone analitikleri ve abone memnuniyeti yönetimi, smallcells (4.5G) ve  sabit-mobil yakınsaması bulunmaktadır.

Şirket, bu çalışmaların yanı sıra, Avrupa Birliği FP7 ve Celtic projeleri kapsamında birçok üniversite ve şirket ile ortak çalışmalar yürütmektedir. Bu çalışmalar ile Türkiye’nin teknolojik gelişimine katkıda bulunan Argela, aynı zamanda Ar-Ge çalışmaları için AB desteği ile fon elde etmektedir.

Ayrıca, 14 Şubat, 2017’de Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Binali Yıldırım’ın katılımıyla açılışı yapılan, 5G çözümlerinin bütünleştirilip test edileceği 5G Mükemmeliyet Merkezi’nde 13 üniversiteden yaklaşık 30 akademisyenle belirlenen 5G konularında çalışmalar başlamıştır.