BDD ile Test Otomasyonu

ARI3 Binası Seminer Salonu 4, -1. Kat

Seminer Amacı:

BDD yönteminin test otomasyonu projelerinde uygulanmasını kapsamaktadır.

Seminer İçeriği:

 

Test otomasyon projelerinde sıklıkla kullanılan yöntemlerden biri olan Behavior Driven Development (BDD) kavramının ve efektif kullanımının inceleneceği bir sunum olacak.

 

BDD kullanımlarının avantajları ve özelliklerinin uygulanması konularına değinilecektir. Test otomasyon projelerinde teori ve uygulamada nasıl kurgulanacağı ve kullanım pratikleri incelenecektir.

 

 

Ozan Çakmak

Proje Lideri, SAHA Bilgi Teknolojileri Konuşmacı Hakkında

2006 senesinden beri sektörün yazılım ve sistem alanları olmak üzere profesyonel çalışma hayatını sürdürmektedir. Bu sürenin büyük bölümünü yazılım test ve kalitesi alanındaki çalışmalar oluşturmaktadır.

Ürün uygulamaları, devops, süreç danışmanlığı, entegrasyon, performans yük ve stres testleri, yazılım otomasyon konularında uzmanlık kazanmıştır. Open source ve Enterprise birçok test aracı ve tekniği kullanmakta ve bu teknikleri müşterilerine öğretmektedir.

Test yönetimi danışmanlığı, Uygulama yaşam döngüsü uygulamaları, performans/yük testi danışmanlığı, işlevsellik testi projeleri ile beraber farklı yazılım ortamlarında geliştirilmiş uygulamalar için test otomasyonu projelerinde bulunmuştur. Edindiği tecrübe ve kazanımları ile çeşitli kurum ve kuruluşlara profesyonel danışmanlık hizmeti vermektedir.

Etkinliğe Kayıt Ol

Aşağıdaki formu doldurarak etkinliğe kayıt olabilirsin.